- grzybica podpaznokciowa, która w swoim początkowym stadium dotyka wałów okołopaznokciowych lub wolnego brzegu znajdującego się na płytce.
- Drugim typem jest grzybica powierzchowna, w przypadku której zmiany grzybicze pojawiają się na całej powierzchni paznokcia. W przypadku tej grzybicy zauważa się stopniowe wybielanie płytki paznokcia, a w rezultacie jego zwiększoną kruchliwość.
- Jeżeli grzybica obejmuje nie tylko paznokieć, lecz także znajdującą się dookoła niego skórę, to mamy do czynienia wówczas z tak zwaną grzybicą powierzchowną. Na wale paznokciowym pojawia się wówczas zaczerwienienie i obrzęk. Bez względu na to, w jakim miejscu pojawiła się grzybica paznokcia, ważne jest niezwłoczne podjęcie odpowiedniego leczenia. Należy pamiętać, że im większy stopień zaawansowania grzybicy paznokci, tym trudniej jest zwalczyć problem.
Strony
▼
wtorek, 31 października 2017
jakie są typy grzybicy paznokci?
Grzybicę paznokci można sklasyfikować ze względu na miejsce wniknięcie chorobotwórczych grzybów. Według tej klasyfikacji wyróżnia się 3 rodzaje grzybicy paznokcia. Najczęściej występującym jest tak zwana
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz